Aviva

Aviva

avivaAviva należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie. Jest liderem na swoim macierzystym rynku brytyjskim, gdzie działa już ponad 300 lat. Aviva obsługuje 31 milionów klientów w 16 krajach Europy, Azji i Ameryki Północnej. Oferuje im ubezpieczenia na życie, polisy zdrowotne i majątkowe oraz produkty inwestycyjne. W 2013 roku Aviva wypłaciła łącznie 27,5 miliarda funtów odszkodowań i świadczeń. Aviva Investors zarządza aktywami powierzonymi przez klientów o wartości ponad 240 miliardów funtów.

Grupa Aviva szczyci się tradycją ponad trzystu lat nieprzerwanej działalności. W czasach gdy Jan III Sobieski gromił Turków pod Wiedniem, w Londynie postawało pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe, Hand-in-Hand, które weszło później w skład naszej grupy.

Największe firmy ubezpieczeniowe, które połączyły się, tworząc dzisiejszą grupę Aviva, to: Commercial Union, General Accident i Norwich Union. Historia spółek, które stworzyły grupę Aviva, ściśle wiąże się z ważnymi wydarzeniami i postaciami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *