Alior Bank

Alior Bank

logo_AliorBankAlior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 r., jako bank nowego typu – łączący zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami. W grudniu 2012 r. Bank zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, przeprowadzając największą ofertę publiczną prywatnej spółki w historii GPW o łącznej wartości 2,1 mld zł. Od marca 2014 r., niespełna półtora roku od debiutu giełdowego, akcje Alior Banku zostały włączone do indeksu WIG20, skupiającego dwadzieścia największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na warszawskim parkiecie.

Od ponad 7 lat konsekwentnie wyznaczamy nowe standardy na polskim rynku usług bankowych. Dziś możemy pochwalić się wieloma wyjątkowymi osiągnięciami, w tym:

Innowacyjnością

Od rozpoczęcia działalności, Alior Bank oferuje Klientom niedostępne dotąd na polskim rynku produkty i usługi bankowe.

Jesienią 2014 r. Alior Bank zdecydował się na zakup 97,9 proc. akcji Meritum Banku. 19 lutego 2015 r., po spełnieniu się warunków zawieszających, nastąpiło zamknięcie transakcji. To przejęcie pozwoli na realizację istotnych synergii przychodowych i kosztowych oraz umożliwi wzmocnienie pozycji Alior Banku na rynku bankowym. Do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie i fuzję prawną Meritum Bank pozostanie odrębną spółką w ramach Grupy Kapitałowej Alior Banku. Integracja, czyli stopniowe połączenie procesów, systemów i infrastruktury IT obu banków oraz przygotowanie jednolitej oferty produktów i usług, zakończy się najpóźniej w IV kwartale 2015 r.

Głównym celem planowanej integracji jest pełne wykorzystanie potencjału obu instytucji oraz doświadczenia ich pracowników. W jej rezultacie powstanie większy, silniejszy i jeszcze bardziej innowacyjny bank, który będzie podążał za najnowszymi trendami rynkowymi, aby spełnić szybko zmieniające się oczekiwania i potrzeby Klientów.

W pierwszej połowie 2014 r. Alior Bank wprowadził do oferty „Konto Wyższej Jakości” – pierwsze na polskim rynku, całkowicie bezpłatne konto osobiste z 5-letnią gwarancją niezmienności warunków. Posiadacze „Konta Wyższej Jakości” nie płacą za korzystanie z rachunku, za kartę oraz za wszystkie operacje i usługi, niezależenie od tego, czy zdecydują się wykonać je w Internecie, czy też zrealizują je w oddziale Banku.

W maju 2014 r. w ramach strategicznego aliansu Alior Banku z operatorem T-Mobile, na rynku pojawiła się marka T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank. Zastąpiła ona dotychczasową markę Alior Sync – uruchomiony w czerwcu 2012 r. pierwszy w Polsce bank internetowy nowej generacji, którego koncepcję oraz innowacyjne rozwiązania i usługi wielokrotnie nagradzano w kraju i za granicą. Od maja 2014 r. z usługT-Mobile Usługi Bankowe skorzystało już 202 tys. nowych klientów.

Pierwszy, realizowany na tę skalę w Europie, projekt współpracy banku i firmy telekomunikacyjnej ma na celu zaoferowanie nowoczesnej obsługi bankowej klientom T-Mobile Polska oraz zapewnienie im oraz klientom dawnego Alior Sync, nowatorskich rozwiązań z zakresu technologii internetowej
i mobilnej oraz produktów i usług, które łączą unikalne korzyści wynikające z kooperacji banku i firmy telekomunikacyjnej.

Na początku 2013 r. Alior Bank, jako pierwszy bank w Europie Środkowej, uruchomił platformę wymiany walut dla Klientów korporacyjnych. Dzięki Platformie FX Trader Klienci Alior Banku uzyskali dostęp do unikalnej płynności oraz wyjątkowo krótkiego czasu realizacji zleceń.

W sierpniu 2012 r. Alior Bank wdrożył Internetowy Proces Kredytowy – pierwsze rozwiązanie na świecie, które umożliwia uzyskanie kredytu całkowicie online w zaledwie kilkadziesiąt sekund od złożenia wniosku, bez konieczności dostarczania czy podpisywania dokumentów w formie papierowej. Nowatorska usługa została wyróżniona nagrodami w dwóch, prestiżowych, międzynarodowych  konkursach – „BAI – Finacle Global Banking Innovation Awards 2013” w kategorii „Innowacja w dziedzinie kanału dystrybucji” oraz „Banking Technology Awards 2013” w kategorii „Best Use of IT in Retail Banking”. Internetowy proces kredytowy cieszy się dużą popularnością wśród Klientów Alior Banku.

W lipcu 2012 r. Alior Bank udostępnił Klientom pierwszy na polskim rynku, bankowy kantor internetowy.

 

Najwyższym poziomem usług i efektywnym modelem biznesowym 

Alior Bank został wielokrotnie wyróżniony w Polsce i na arenie międzynarodowej w uznaniu
za najwyższą jakość oferowanych produktów i usług oraz efektywność modelu biznesowego.

W latach 2014 i 2015 międzynarodowi eksperci „Retail Banker International” dwukrotnie przyznali Alior Bankowi tytuł „Najlepszy europejski bank detaliczny”. Tym samym po raz pierwszy w historii konkursu, ten zaszczytny tytuł otrzymał polski bank. Alior Bank został też doceniony w plebiscytach najbardziej prestiżowych, światowych magazynów finansowych. W kwietniu 2014 r. „Global Finance” uhonorował Alior Bank tytułem „Najlepszy Bank w Polsce 2014” w ramach corocznego rankingu najlepszych instytucji finansowych z krajów rozwijających się. Bank otrzymał również tytuł „Najlepszy Bank w Polsce 2013” w zestawieniach „Euromoney Awards for Excellence” oraz magazynu
„The Banker”, należącego do „Financial Times Ltd.”.

 

mapa_placowkiZdywersyfikowana sieć dystrybucji

Alior Bank stworzył zdywersyfikowaną, czwartą co do wielkości bankową sieć dystrybucji w Polsce. Na koniec marca 2015 r. Alior Bank dysponował 831 placówkami (oddziały własne, placówki partnerskie, mini oddziały Alior Bank Express). Po połączeniu z Meritum Banku liczba placówek w sieci przekroczy 1 000. Ponadto dedykowane produkty Alior Banku oferowane są w 783 punktach sprzedaży T-Mobile.

Bank wykorzystuje także kanały dystrybucji oparte na nowoczesnej platformie informatycznej, obejmującej: bankowość online, bankowość wirtualną, centra obsługi telefonicznej, a także bankowość mobilną.

 

Ponad dwoma milionami Klientów

Alior Bank utrzymuje dynamiczne tempo pozyskiwania nowych Klientów. Na koniec marca 2015 r. z usług Grupy Alior Banku korzystało już 2,94 mln klientów – 2,64 mln stanowili klienci Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe (w tym 123 tys. firm), zaś 295 tys. klienci Meritum Banku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *