Co zrobić jak nie ma się pieniędzy na spłatę kredytu

Co zrobić jak nie ma się pieniędzy na spłatę kredytu

Według statystyk prowadzonych przez banki i różne inne instytucje, liczba osób które nie spłacają swoich pożyczek i kredytów wciąż wzrasta. Największe problemy ze spłatą pożyczkobiorcy mają z kredytami konsumpcyjnymi, gotówkowymi, z kartami kredytowymi, najlepiej spłacane są kredyty hipoteczne na dom czy mieszkanie, wiele osób woli nie zapłacić rachunku za gaz czy prąd niż raty kredytu hipotecznego ? tak wynika z raportów.

Ludzie popadają w tarapaty finansowe z różnych przyczyn, często nie możliwych do przewidzenia : utrata pracy, choroba osoby lub kogoś bliskiego, przeliczenie swoich możliwości spłaty kredytu, są jednak najczęściej spotykanymi powodami nie spłacania kredytu. Nie spłacając kredytu bardzo szybko znajdziemy w tarapatach, na początku będziemy dostawać monity i wezwania do zapłaty, jeżeli nic nie zrobimy by rozwiązać problem to z czasem zapuka do nas komornik lub nasz pracodawca dostanie informacje o zajęciu wynagrodzenia przez komornika.

Co zrobić zatem jak nie mamy pieniędzy by spłacać raty i wiemy że z różnych przyczyn nie będziemy ich mieć. Po pierwsze nie czekajmy aż bank sam zauważy że nie wpłynęła spłata raty, a zauważy zaraz na drugi dzień po dniu w którym upłynął termin spłaty. Udajmy się do banku i przedstawmy swoją sytuacje, prawdopodobnie bank zaproponuje nam jakieś rozwiązanie np. zawieszenie spłaty na np. 2-3 miesiące lub np. renegocjacje warunków umowy kredytowej, oznacza to, to że kredyt oczywiście będziemy musieli spłacać ale np. w niższych miesięcznych ratach ale o jakiś czas dłużej. Najgorsze co możemy zrobić przy braku środków na spłatę kredytu to użalanie się że nie mam pieniędzy na spłatę kredytu i w zasadzie czekanie na komornika.

Pamiętajmy że zawsze warto rozmawiać, bo nikt za nas problemu nie rozwiąże, a każdy dzień nie zwłoki w spłacie działa na naszą nie korzyść, po pierwsze zaczynamy być obciążani odsetkami od nie terminowej spłaty, karami wynikającymi z umowy kredytowej czy opłatami za monit. Możemy również wystąpić o kredyt konsolidacyjny, w momencie kiedy mamy kilka kredytów, pożyczek, kart itp. kredyt taki polega na tym że wszystkie nasze zobowiązania wobec nawet różnych banków, konsoliduje jeden bank, pokrótce łączy w jeden duży kredyt, wtedy zamiast 6 rat płatnych w różnych terminach i do różnych banków, płacimy jedną ratę raz w miesiącu. Możemy określić jak długo chcemy spłacać kredyt konsolidacyjny bo od długości okresu kredytowania zależy wysokość miesięcznej raty także zazwyczaj odsetek.

Warunkiem otrzymania kredytu konsolidacyjnego jest czysta historia kredytowa, brak zajęć komorniczych itp. dlatego warto zawczasu przeanalizować naszą sytuacje finansową i zadziałać szybciej niż pojawią się problemy ze spłatą, bo jeżeli trafimy do BIKu czy jak będziemy mieli szansy na kredyt w banku. Jeżeli czekaliśmy za długo i niestety nasza historia kredytowa jest już obciążona, możemy poszukać pożyczki w instytucji poza bankowej która oferuje pożyczki dla osób zadłużonych czyli pożyczki bez BIKU.

Źródło: http://kredyt-bik.pl/zrobic-jak-nie-ma-sie-pieniedzy-na-splate-kredytu/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *